Organizatori i festivalit për fëmijë “Fluturat”, Shoqata joqeveritare “I Helix” është duke i bërë përgatitjet e fundit për mbajtjen e festivalit.

“I-Helix” i ka mbledhur 18 këngë dhe e rikthen në skenën e madhe festivalin për fëmijë.

Pas 4 viteve ndërprerje këtë vit festivali rikthehet me 18 nëntor.

Ju pëlqen!

Festivali ku do të parakalojnë fëmijët me këngët e tyre, në një skenë të mrekullueshme
do të mbahet në Qendrën Sportive “Sezai Surroi”.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!