Pas DPS-së edhe Lëvizja qytetare URA ka dënuar ashpër festimet e shqiptarëve në Tuz në natën e zgjedhjeve të 3 marsit.

Nga kjo lëvizje kanë shkuar përtej, duke i quajtur festimet e shqiptarëve si “thirrje dhe ikonografi fashiste”.

Kryetari i Lëvizjes URA është Dritan Abazoviq./MekuliPress.com/

Ju pëlqen!

Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.