Pas DPS-së edhe Lëvizja qytetare URA ka dënuar ashpër festimet e shqiptarëve në Tuz në natën e zgjedhjeve të 3 marsit.

Nga kjo lëvizje kanë shkuar përtej, duke i quajtur festimet e shqiptarëve si “thirrje dhe ikonografi fashiste”.

Kryetari i Lëvizjes URA është Dritan Abazoviq./MekuliPress.com/

Ju pëlqen!

Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Lexo po ashtu:  BE: - Përjashtojmë mundësinë që shkëmbimi i territoreve të jetë në agjendën tonë.
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!