Njohësi i çështjeve juridike, Blerim Burjani, në një postim në Facebook ka thënë se PAN dhe LDK nuk mund të formojnë asnjë qeveri, pasi këtë ua ndalon kushtetuta.

Ai thekson se mandati i kthehet prapë Vetëvendosjes dhe se pa të nuk mund të ketë kurrfarë qeverie.

Postimi i plotë:

Ju pëlqen!

PAN dhe LDK nuk mund asnjëherë me kushtetutë te themelojnë kurrfarë qeverie legale , këtë e ndalon kushtetuta dhe manadati i kthehet prape VV . VV mund te jet çelësi i zgjidhjes prapë, këta tjerat dhe PAN dhe LDK nuk mund te kenë legjitimacion demokratik per themeluar kurrfare Qeverie.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.