Përkrahësit e kësaj ideje kanë dalë në “Sheshin e Parlamentit” për ta pritur me festë këtë largim, ata kanë numëruar nga 10 deri në zero deri në momentin e largimit.

Këtu më posht e keni këtë moment:

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!