Omer Bajraktari pritet të jetë kryetar i ri i qytetit të Malit të Zi, Ulqin.

Kështu së paku ka shkruar politikani shqiptar, Dritan Abazoviq, i cili ka pohuar se ka korrur fitore bindëse duke siguruar 43 për qind të votave.

Lideri i partisë URA ka shpërndarë pamje nga festa e Koalicionit të subjekteve “Për një fillim të ri”, ku bëjnë pjesë URA, PD, SD, SDP dhe AA.

Ju pëlqen!

Këta të fundit kanë fituar 15 mandate ndërsa DPS dhe BS 6, DUA dhe Forca 5, ndërsa Demokratët 2 mandate.

Ndryshe, në Ulqin morën pjesë pesë lista zgjedhore dhe në 38 vendvotime votuan 20.392 votues.

Lexo po ashtu:  Politikanët të mësojnë përulësinë. Cila është trashëgimia e Friedrich Von Hayek?
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!