Ferrari konfirmohet për të dytin vit me radhë si marka më e fortë në botë, sipas “Brand Finance”, shoqërisë së pavarur lider global në vlerësimin ekonomik të brandeve.

Raporti i “Brand Finance Global 500”, i prezantuar në Davos gjatë “World Economic Forum”, e vlerëson brandin e Ferrarit të barabartë me 9,1 miliardë dollarë, në rritje me  9% falë ecurisë pozitive të shitjeve dhe të forcës kompleksive të markës.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!