Në Gllogjan të Pejës dje u bë shugurimi i Kishës së re “Shën Ndou”, ku i pranishëm ishte edhe një hoxhë.

Bashkëjetesa fetare është shtylla më e fortë e kombit shqiptar, pasi në paqe e dashuri vëllazërore bashkëjetojnë myslimanët, krishterët, ortodoksët dhe bektashitë.
Mbi të gjitha Flamuri, Gjuha shqipe dhe kombi shqiptar! – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën MekuliPress

Lexo po ashtu:  Aeroporti i Vlorës, prej 2 vitesh mbetet vetëm premtim
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!