Platforma kryesore e internetit Cloudflare përjetoi një ndërprerje të martën, duke shkaktuar probleme për faqet web dhe blog.

Cloudflare është një platformë interneti-hosting që shumë shërbime të internetit mbështeten në të, mbeten funksionale dhe të mbrojtura në rast sulmi. Një ndërprerje nga Cloudflare ndikon në shërbimet e internetit në nivel global.

Kompania tha se ndërprerja u shkaktua nga vendosja gabim e një software.

Ju pëlqen!

Edhe faqet informative web në vendin tonë gjithashtu ndaluan së funksionuari për disa minuta.

Problemi pati ndikim kryesisht në SHBA dhe Europë.

Lexo po ashtu:  Inxhinieri nga Vjena ka 3 pyetje: A e dini ju ...
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!