Një familje katëranëtarëshe nga Durrësi s’e ka pranuar askush në Prishtinë.

Kryefamiljarja Nagjinushe Zyla po kërkon strehim. Po thotë se për në Kosovë u nisën me idenë se do të gjenin një vend për të jetuar përkohësisht. Mirëpo, përkatësia etnike duket se u bë problem pse askush s’i mori në Prishtinë. Familja rome nga Durrësi ende po shpreson se dikush do t’ua çelë shtëpinë për banim.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!