Para se të niset për në Hagë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vizituar Prekazin. Aty ai tha se nderoi komandantin legjendar Adem Jashari dhe të gjithë luftëtarët e UÇK-së.

Familjarët e dëshmorëve e të bashkëluftëtarëve ditëve të fundit kanë qenë nikoqirë të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi.

Vizitat e tilla Thaçi i nisi disa ditë pas njoftimit të Zyrës së Prokurorit të Specializuar për aktakuzën ndaj tij.

Ju pëlqen!

E, lidhur me këtë, ka reaguar deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Sali Zyba.

Ai përmes një shkrimi të postuar në profilin e tij në Facebook, ka thënë se presidenti ka shkuar Prekaz me i mbush bateritë e patriotizmit para se të shkojë në Hagë për t’u marrë në pyetje.

Ai konsideron se Familja Jashari nuk e pranon në shtëpi, dhe as heronjtë e rënë.

Ja shkrimi i tij:

Paska shkuar Thaçi në Prekaz. Me i mbush bateritë e patriotizmit para se të shkojë në Hagë për t’u marrë në pyetje? Familja Jashari nuk e pranon në shtëpi. Dorën në zemër as heronjtë e rënë Jasharaj sa ishin gjallë nuk e pranonin.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!