Një familje e mbledhur përpara Murit të Berlinit ngre 2 fëmijë të vegjël mbi telat me gjemba, që të mund t’i shohin gjyshërit e tyre në anën tjeter.

Këtu ndodhemi në pjesën perëndimore.

Shtator, 1961.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!