U raportua shumë herë për lidhshmërinë e Isa Mustafës me Dardania Bank. Po ashtu, ka pasur akuza të ndryshme për fondin e 3%, si dhe për shkrirjen e Dardania Bank. Por, këtij “misterit i erdhi fundit”, kjo pasi familja e veprimtarit Haki Imeri ka publikuar një dokument në rëndësishëm.

Familja e veprimtarit Haki Imeri ka publikuar procesverbalin nga mbledhja e Asamblesë së përgjithshme të Dardania Bank e mbajtur më 8 janar 2005 në Tiranë. Sipas dokumentit, këtë mbledhje e ka udhëhequr kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa.

Ndërkaq, pjesë e këtij takimi, sipas familjes së Haki Imerit, ishin Dr. Bujar Bukoshi, Dr. Muhamet Bicaj dhe Dr. lsa Mustafa, Gan Hoxha, Arsim Berisha, Driton Gumnishta, Ymer Berisha, etij.

Ju pëlqen!

Kjo mbledhje është shqyrtuar shitja e Dardania Bank.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!