Familja e Haki Imerit përmes një shkrimi në facebok kanë kërkuar nga kryetari i Këshillit Kombëtar të Nisma, Jakup Krasniqi të bënte një raport se pse një nofkë si Dervish Sadiku është autorizuar të pranonte një shumë të mjetëve në Kohën e luftës e jo një komandant.

Më tej, familja Imeri shkruan që kjo ka qenë një metdoë për të keqpërdorur mjetet e luftës nga Krasniqi dhe të tjerët por që në fund do të nxjerrim konstatime të sakta se kush ishin ata që sabotonin luftën.

Duke përfunduar shkrimin që historia nuk shkruhet siç deshiron dikush .Ajo shkruhet qe te lexojme se kush ne realitet ishin patriotet e rreme dhe luftetaret e vertete.Keshtu edhe do te shkruhet , dhe keshtu do te mesohet.

Ju pëlqen!

Postimi i plotë

Jakup Krasniqi , do te duhej ta bente nje raport(rrefente) perse nje nofke si Dervish Sadiku autorizohej te…

Slået op af Haki ImeriLørdag den 4. juli 2020

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!