Fakte tronditëse të sllavizimit me përdhunë të shqiptarëve, të objekteve të tyre të kultit, historisë së Balshajve dhe gjithçkaje tjetër lidhet me ta… Dëshmi tronditëse nga një zonë e mbetur përtej kufirit… Mos e humbisni videon e plotë të dokumentarit të gazetarit Marin Mema. Shqiptarët e kësaj zone kërkojnë mbështetje…

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!