U.S. President Donald Trump listens to Vice President Mike Pence address the coronavirus response daily briefing at the White House in Washington, U.S., March 19, 2020. REUTERS/Jonathan Ernst
 

Twitteri ia ka bllokuar për 12 orë llogarinë e presidentit të SHBA-së, Donald Trump dhe ka thënë se do ta bllokojë tërësisht nëse ai thyen sërish rregullat raporton “CNBC”.

Vendimi shënon një ndarje të madhe, pasi Twitteri deri më tash I ka dhënë mbrojtje të veçantë presidentit, duke mos e ndëshkuar për thyerje të rregullave.

Twitteri ka thënë se më ato rregulla nuk janë në fuqi dhe një thyerje tjetër dhe Trumpi do të bllokohet tërësisht.

Ju pëlqen!

“Kemi kërkuar fshirjen e tri postimeve të @realDonaldTrump, që ishin postuar më herët sot, për shkak të shkeljeve të vazhdueshmeve të rregullave. Kjo nënkupton se llogaria e @realDonaldTrump është bllokuar për 12 orë pas fshirjes së postimeve. Shkeljet e ardhshme…do të rezultojnë me pezullim të përhershëm të llogarisë @realDonaldTrump”, thuhet në një komunikatë të Twitterit

Vendimi për të ndryshuar politikat erdhi pas një serie të postimeve të Trumpit , ku po i përkrahte protestuesit që u futën në ndërtesën e Kongresit.

Në postime ai u kërkoi protestuesve të shkojnë në shtëpi, por i quajti të veçantë. Ai po ashtu vazhdoi me pretendimet se i ka fituar zgjedhjet. Disa postime të tij u fshinë, përfshirë edhe një video-mesazh.

Masa kanë marrë edhe Facebook e YouTube, duke larguar video-mesazhin e Trumpit.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.