Prej rreth një orë, disa nga rrjetet sociale më të mëdha në botë Facebook, WhatsApp dhe Instagram kanë dalë jashtë funksionit.

Platformat më të klikuara të komunikimit me mesazhe janë bllokuar në të gjithë botën.

Facebook tha se janë të vetëdijshëm se disa njerëz kanë probleme me qasjen në aplikacionet e tyre.

Ju pëlqen!

“Ne po punojmë për t’i kthyer gjërat në normalitet sa më shpejt të jetë e mundur dhe të kërkojmë falje për çdo shqetësim”, thuhet në deklaratë.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.