“Nuk dua asgjë më shumë sesa dashurinë tënde. Gjithë gjërat materiale nuk vlejnë. Urrej të bëj një jetë të mërzitshme, pa ngjyra, sepse e di se do të më duash më pak. Nuk dua thjesht të jetoj: dua të dashuroj… Mos i mendo gjërat që nuk mund të më japësh; ti më ke besuar zemrën dhe kjo është shumë më tepër se ç’ka pasur çdo njeri në botë”.

F. Scott Fitzgerald për të shoqen, Zeldën /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.