Për situatën e tërmeteve në Shqipëri ka reaguar edhe Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli.

Në një postim në rrjetet sociale, Sassoli thotë se ndodhet me popullin shqiptar në këtë situatë të vështirë.

” I gjendem pranë vëllzërve dhe popullit shqiptar. Europa është në tuaj” shkruan David Sassoli.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!