Organizatorët e Eurovision Song Contest po mundohen të gjejnë një zgjidhje alternative pas konkursi i këtij viti u anulua për shkak të koronavirusit.

Edhe pse nuk kanë vendosur ende, theksuan se nuk bëhet më fjalë për një konkurs. Eventi do të mbahet thjesht dhe vetëm për të nderuar këngët dhe artistët që duhej të merrnin pjesë në konkurs këtë maj. “Duke pasur parasysh këtë,”- thanë organizatorët, “këngët e këtij nuk do kenë të drejtë të garanojnë kur të mbahet konkursi i vitit të ardhshëm. Shtetet pjesëmarrëse do zgjedhin nëse do përfaqësohen vitin e ardhshëm nga fituesi i këtij viti apo nga një këngëtar tjetër.”

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.