Është në shesh Perëndia,
i verbëri s’mund ta shohë,
ajo është gjithësia,
i dituri mund ta njohë.

(“Perëndia” – Nga “Lulet e verës”)

Lexo po ashtu:  Ndërtimi, - nga Mitrush Kuteli
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!