– Khaled Hosseini

“Martesa mund të pres. Edukimi jo.”

“Një njëri që nuk ka ndërgjegje, nuk ka mirësi, ai nuk vuan.”

Ju pëlqen!

“Litari që ju ka tërhequr nga përmbytja mund të bëhet një lak rreth fytit tuaj.”

“Është gabim të lëndosh madje edhe njerëzit e këqinjë, sepse ata nuk dijn më mirë dhe sepse nganjëherë edhe njerëzit e këqinjë bëhen të mirë.”

“Asgjë e mirë nuk vjen falas. Madje as dashuria. Ju paguani për çdo gjë. Dhe nëse jeni të varfër, vuajtja është monedha e juaj.”

“Ai thotë se kjo është luftë. Në luftë nuk ka turp. Tregoji se ai është gabim. Lufta nuk e mohon njerëzillëkun. Ajo e kërkon atë, madje më shumë se sa në kohën e paqes.”

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!