Jeta e secilit njeri përfundon në mënyrën e njejtë. Janë vetëm detajet e asaj se si ke jetuar dhe si ke vdekur, ato që e dallojnë një njeri prej tjetrit.

Ernest Hemingway, (1899 – 1961) ishte novelist dhe gazetar amerikan. Shumicën e punës së tij ai e bëri mes viteve 1920 dhe 1950. Ai publikoi shtatë novela, një koleksion prej gjashtë tregimeve të shkurtëra dhe dy vepra. Në vitin 1954 ai e fitoi çmimin Nobel në letërsi.

/MekuliPress.com/

Ju pëlqen!

Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Lexo po ashtu:  Ky është aplikacioni më i përshtatshëm
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!