Nga Erion Kristo:

Me vdekjen e teatrit vdiqën shumë gjëra: vdiq demokracia, vdiq politika, vdiq qytetaria, vdiq opozita, vdiq ligji, vdiq dhe shpresa. Nuk kam për ta harruar kurrë ushtimën e rrënojave të teatrit që lëngonte në agoni. As ata pak trima që bërtisnin: Poshtë diktatura. As njerëzit që dilnin shëtitje. Laku po shtrëngohet për të gjithë. Është çështje kohe. Fëmijëve tanë po u lëmë trashëgim një çmendinë.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!