Disa këshilla për largimin e erës së duhanit Çdo 10 sekonda shuhet një jetë nga pasojat e konsumimit të duhanit. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, nga vitit 2020 deri në vitin 2030, në tërë botën do të vdesin 30 milionë njerëz nga dëmet që shkakton duhani.

ërveç dëmeve në shëndet, duhani shkakton edhe erëra të pakëndshme në ambientet ku konsumohet. Pas përfundimit të mbrëmjeve kur mund të keni dalë në lokalet e natës ajo që ju shoqëron gjithnjë është era e duhanit që mund të keni konsumuar vetë, ose të tjerët.  Më poshtë ju sjellim disa këshilla sesi mund të hiqni erën e duhanit nga rrobat pa pasur nevojë t’i lani ato.

Një metodë që tashmë mund të jetë e njohur për ju është ajrosja. Aromatizues që transformojnë aromat, të cilat zakonisht mund ti vendosni në dollapët kur vendosni rrobat tuaja. Një metodë tjetër mjaftë e suksesshme është soda e bukës, ose të vendosni uthulle apo lëng limoni para larjes tek rrobat.

Lexo po ashtu:  Ja çfarë i ndodh trupit kur nuk pini mjaftueshëm ujë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!