Kryeministri i ardhshëm, Albin Kurti, ka thënë se mjekët, të cilët kanë marrëdhënie pune në spitale private dhe publike njëkohësisht, duhet të zgjedhin ndërmjet njërës punë.

Në një intervistë për emisionin “New Bugajski Hour” në Radio Televizionin e Kosovës, Kurti me të drejtë ka thënë se qeverisja e ardhshme e Kosovës nuk do të lejojë që mjekët të punojnë edhe në spitalet private, si dhe në ato publike në të njëjtën kohë.

“Nuk do të lejojmë më që mjekët t’i marrin pacientët nga spitalet publike dhe t’i akomodojnë ata në ordinancat e tyre private pas orarit të punës”, ka thënë Kurti.

Ju pëlqen!

Ai po ashtu ka paralajmëruar rregullimin e çmimeve të barnave.

Lexo po ashtu:  Deklarata e sakt e Kurtit: Nuk jam takuar me Vuçiqin, ja si reagoi ai
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!