Entiteti më i fuqishëm në botë janë mediat. Ato e kanë fuqin që të pafajshmin ta bëjnë fajtorë dhe fajtorin të pafajshëm. Ato e kontrollojnë mendjen e masave.

– Malcolm X /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress 

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!