Në kohën kur Serie A prêt të mësojë nëse do të rinisë ose jo, shoqëritë po mundohen të programojnë merkaton për sezonin e ardhshëm e në kampin Inter ka lëvizje të mëdha për repartin ofensiv. E ndërsa pritet të vendoset fati i të ardhmes së Icardi e Lautaro Martinez, për zikaltrit shfaqet një emër që mund të revolucionarizojë sulmin e Antonio Conte: Edinson Cavani.

Sipas La Gazzetta dello Sport, menaxherët e Matador, në skadencë kontrate me Psg në 30 qershorin e ardhshëm, i kanë propozuar sulmuesin klubit zikaltër (një lëvizje që mund të kondicionojë vendimin mbi blerjen e Mauro Icardi nga parisienët). Sipas asaj që bëhet e ditur, ka patur një bisedë mes stafit të uruguajanit e Interit, konkretisht Marotta e Ausilio, që janë treguar të hapur, në kohën kur është komplikuar ardhja e Giroud (që ka rinovuar me Chelsea) e Mertens.

Me Alexis Sanchez në dalje, klubi zikaltër është në kërkim të një goditje loë cost për të plotësuar repartin në dispozicion të teknikut e Cavani i përgjigjet identikitit që mund të bëjë në rastin e klubit zikaltër. E përditshmja italiane nënvizon që, menaxherët e uruguajanit një telefonatë ia kanë bërë edhe Psg, që po vlerëson mundësinë për ti ofruar një kontratë dy vjecare, natyrisht me shifra më të ulëta se ato aktuale.

Ju pëlqen!

Konfirmimi i uruguajanit do të largonte mundësinë e blerjes së Mauro Icardi nga ana e francezëve, fiksuar për 70 milionë euro. Një thesar që Inter shpresonte ta përdorte për të progranmuar të ardhmen.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!