Ajo është një nga yjet më të pasura të muzikës pop në botë me një vlerë prej 25 milionë funtash në emrin e saj.

Dua Lipa ka një mbizotërim global pasi thuhet se së fundmi ka aplikuar që emri i saj të tregtohet në të gjithë botën.

Këngëtarja, 24-vjeçare, raportohet se ka paraqitur dokumente për të regjistruar emrin e saj si markë, duke i dhënë asaj mundësinë për të lëshuar artikuj të markës “Dua Lipa” përfshirë rroba dhe kozmetikë, si dhe lojëra kompjuterike, libra, bizhuteri, madje edhe pajisje të kuzhinës.

Ju pëlqen!

“Dua e di se ajo është në kërkesë të lartë tani dhe mund të bëjë një pasuri”, ka thënë një burim për The Sun.

“Ajo mund të fillojë të gjitha llojet e sipërmarrjeve anësore të nxjerrjes së parave. Ajo ka një imazh për të mbrojtur, kështu që nuk do të bëjë asgjë që është më shumë se një projekt me shuma marramendëse të parave”, vazhdon më tej burimi.

Lexo po ashtu:  Shqiptarja Dua Lipa, mes yjeve në muzeun ‘Madame Tussauds’ (FOTO)

Juristët e Duas kanë parashtruar kërkesa për të mbrojtur emrin e saj në të gjithë botën, përfshirë në SH.B.A., Kanada, Evropë, Australi, Izrael dhe Azi.

Sipas dokumenteve të tjerët nuk mund të përfitojnë nga emri i saj.

----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!