Tashmë është zyrtare se në Mal të Zi, Zgjedhjet Parlamentare do të mbahen me 30 gusht. Ndërkaq partitë shqiptare do të dalin me dy lista zgjedhore pasi nuk kanë arritur t’i tejkalojnë mosmarrëveshjet për t’u bashkuar në një listë të vetme.

Shumë shqiptarë nga diaspora kanë ardhur pikërisht për këtë ditë, që të përkrahin bashkëkombësit e tyre.

Ndër këta përkrahës është edhe modelja e njohur shqiptare, Emina Çunmulaj, e cila ka udhëtuar nga Amerika për në vendlindjen e saj duke treguar kështu mbështetjen për Listën Shqiptare.

Ju pëlqen!

“Shihemi së shpejti Malësi. Hajde, vëllezër e motra…koha është tani. Të gjithë së bashku në vota për numër 10”, ishte thirrja që Emina bëri pak ditë më parë në Instagram.

Ndërkohë, së fundmi ja ka ndarë me ndjekësit edhe disa imazhe tjera, duke treguar momentet e këndshme që po shijon në Malësi të Madhe.

Lexo po ashtu:  Presidentja Osmani: Forumi në Antalia, një mundësi për të diskutuar mbi rëndësinë e aleancave
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!