Një grua shqiptare (arbëreshe) nga Italia në Ellis Island – 1905. Kjo fotografi është marrë menjëherë pasi kjo e re shqiptare ka hyrë në Shtetet e Bashkuara. Imazhi nga Lewis W. Hine. /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress 

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!