Anëtari i i kryesisë dhe aktivisti Elvis Hoxha, i ftuar në studion e Shijak TV ka folur mbi angazhimin e Qendrës së Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Shqipëri, mbi çështjet e rëndësishme publike e kombëtare ku Qendra ka zërin e saj dhe mbi zhvillimet në Republikën e Kosovës në lidhje me negociatat LVV-LDK për formimin e qeverisë së re.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!