Gigafabrika gjermane e Tesla-s ka nisur dorëzimin e makinave te klientët pas gati nëntë muajsh vonesë.

Fabrika Berlin-Brandenburg, e cila ndodhet në qytetin Grünheide pranë Berlinit, ishte planifikuar të hapej më 1 korrik 2021, por lejimi i çështjeve dhe protestave nga ambientalistët lokalë shtyu hapjen e saj madhështore.

Fabrika është e para e Tesla-s në Evropë dhe kyçe për planet e zgjerimit të kompanisë. Tesla tha në një deklaratë për shtyp dërguar Insajderit se shpreson të prodhojë përfundimisht 500,000 automjete në vit në Gigafactory-in e ri.

Ju pëlqen!

Tesla tha se dorëzoi 30 automjete Model Y në ditën e parë të prodhimit.

Ai shtoi se 3,000 punonjës kanë filluar punën në fabrikë dhe planifikon të punësojë “mijëra të tjerë në muajt e ardhshëm”. Për Tesla, fabrika mund të strehojë maksimum rreth 12,000 punëtorë.

Tesla fitoi miratimin e kushtëzuar për të filluar prodhimin në fabrikë në fillim të këtij muaji, që do të thotë se duhet të plotësojë kërkesat lokale për ndotjen e ajrit dhe përdorimin e ujit.

Analisti i Wedbush Dan Ives tha se hapja e Gigafactory ishte një hap i madh përpara për Teslën.

“Ne e shohim hapjen e Giga Berlin si një nga përpjekjet më të mëdha strategjike për Tesla-n gjatë dekadës së fundit dhe duhet të ruajmë më tej pjesën e saj të tregut brenda Evropës gjatë viteve të ardhshme, ndërsa më shumë konsumatorë ecin në mënyrë agresive në rrugën e EV,” tha Ives.

Më parë Tesla u dërgonte makina klientëve të saj evropianë nga fabrika e saj në Shangai, për të cilën Ives tha se përfshinte “logjistikë të kubit të Rubikut” dhe në fund të fundit ishte e paqëndrueshme.

Ives shtoi hapjen e uzinës në Berlin, plus hapjen e planifikuar të një fabrike të re Tesla në Austin, Teksas, do të ndihmojë në zbutjen e pengesave të furnizimit për prodhuesin e automjeteve. Ives tha se koha e pritjes për Model Ys dhe Model 3s ishte deri në gjashtë muaj në fillim të marsit.

N.Xh / SCAN

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.