Wi-Fi është kudo: aeroplanët, trenat, shkollat, vendet e punës, kafenetë, dhe madje edhe mjekët.

Frekuenca mikrovalë janë të dëmshme për trurin, një nga valët e rrezatimit jo-termik ndikon negativisht në shëndetin tonë, transmeton lajmi.net.

Energjitë me mikrovalë janë në intervalin gigahertz (GHz). Mendoni furrat me mikrovalë! A do ta lini derën tuaj të furrës me mikrovalë të hapur ndërsa është duke gatuar darkë?

Ju pëlqen!

Pastaj, zbatoni të njëjtën logjikë për ekspozimet që përjetoni në të gjitha vendet e përcaktuara në paragrafin e mësipërm. Ne po jetojmë në një det me ekspozime mikrovalë të pandërprera të cilat nuk janë të sigurta për trurin e njeriut.

Së pari dhe më e rëndësishmja, konsumatorët duhet të kuptojnë më shumë për teknologjitë dhe pajisjet funksionojnë duke përdorur një formë ose gamë të mikrovalëve, kështu që kërkimi për 5G në qiell për të ofruar shërbim më të shpejtë.

Dokumentet e demografisë vdekjet e këmbësorëve po rriten në mënyrë dramatike dhe i atribuohen përdorimit të telefonave inteligjentë ndërsa ecin në rrugët e qytetit, kalojnë në trafik dhe nuk i kushtojnë vëmendje modeleve të trafikut për shkak të përthithjes në tekst ose në ndonjë aktivitet të pajisjes elektronike.

Lexo po ashtu:  Anonymous thotë se TikTok është krijuar nga qeveria Kineze për të përgjuar

Një nga dokumentet e cituar kohët e fundit është cituar “Efekti i Wi-Fi EMF” në detyrat e njohjes së objektit tek minjtë, shkruan holistic living tips.

Efekti i valëve elektromagnetike Wi-Fi në detyra unimodale dhe multimodale të njohjes së objektit te minjtë meshkuj, i cili ka gjetje të jashtëzakonshme që duhet të merren parasysh se si ato zbatohen për trurin e njeriut dhe tendencat e sjelljes, përfshirë ndërhyrjet në ose mungesën e tyre, në funksion të ekspozimeve Wi-Fi gigahertz EMF (frekuenca elektromagnetike).

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!