Marrëveshja në mes VV-së dhe LDK-së për ndërtimin e Qeverisë Kurti u arrit, kështu mësojnë burimet e sigurta të MekuliPress. Kryeministër i Kosovës është Albin Kurti.

Presidenti i Kosovës mbetet i pakushtëzuar, pra është Presidenti që do të jetë përbashkues e popullor. Është jashtpartiak!

Glauk Konjufca rreshtohet në Ministrinë e Punëve të Jashtme. (MPJ)
Kryeparlamentare, Vjosa Osmani.

Pra, klasa e vjetër politike dhe e korruptuar e LDK’s mbetet jashtë loje, shkruan e pavarura MekuliPress.

Gëzuar Kosovë Qeverinë Kurti!

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!