Shteti i Spanjës mësohet se shumë shpejt pritet të hapë një zyre ndërlidhëse në Prishtinë.

Burimet e Syri.net Kosova kanë njoftuar se ky shtet tashmë ka vendosur të hapë zyrën e saj në Prishtinë, derisa mësohet se kjo zyrë do të hapet në UMNIK.

Të njëtat burime theksojnë se për egzistencën e kësaj zyre ndërlidhëse do të informohen edhe institucionet e Kosovës

Ju pëlqen!

Sipas tyre ministri i jashtëm i jashtëm i Spanjës, Joseph Borell po e garanton hapjen e zyrës spanjolle në këmbim të konstruktivitetit të kryeministrit Kurti dhe si shenjë që pesë vendet anëtare mosnjohëse të BE-së mund ta njohin Kosovën nëse ndodhë nënshkrimi i marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Syri.net do t’iu mbaj të informuar…

Lexo po ashtu:  Presidentja për gazetën Irlandeze “The Irish Times”: Detyra jonë kryesore është të flasim në emër të viktimave dhe familjeve të tyre - Do ta padisim Serbinë për gjenocid
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!