Shteti i Spanjës mësohet se shumë shpejt pritet të hapë një zyre ndërlidhëse në Prishtinë.

Burimet e Syri.net Kosova kanë njoftuar se ky shtet tashmë ka vendosur të hapë zyrën e saj në Prishtinë, derisa mësohet se kjo zyrë do të hapet në UMNIK.

Të njëtat burime theksojnë se për egzistencën e kësaj zyre ndërlidhëse do të informohen edhe institucionet e Kosovës

Ju pëlqen!

Sipas tyre ministri i jashtëm i jashtëm i Spanjës, Joseph Borell po e garanton hapjen e zyrës spanjolle në këmbim të konstruktivitetit të kryeministrit Kurti dhe si shenjë që pesë vendet anëtare mosnjohëse të BE-së mund ta njohin Kosovën nëse ndodhë nënshkrimi i marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Syri.net do t’iu mbaj të informuar…

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.