Arkivuesi i luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Esat Shala ka publikuar një video të paparë deri më tani.

Ai në profilin e tij në Facebook, ka publikuar videon e komandant Malush Ahmetit.

Shala tregon se Ahmetit ia vranë të birin 7 vjeçar serbët, si dhe ia masakruan rreth 10 të afërm të tjerë.

Ju pëlqen!

Postimi i plotë:

Ekskluzive Komandant Malush Ahmeti.

Heroi i betejave më të përgjakshme të luftës së Kosovës, edhe pse forcat paramilitare Serbe ja vranë të birin 7 vjeçar dhe ja masakruan mbi 100 civilë të afërm dhe bashkë vendas, Malushi vazhdoj luftën deri ne vdekje,ai ra heroikisht duke luftuar dhe pushoi i qetë afër varrit të birit té tijé në Rezallen heroike.

 

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.