Sot, ftesë nga kjo gjykatë ka marrë Shefqet Buçaj, ish-ushtar i UÇK-së, nga Zona e Pashtrikut.

Këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në llogarinë Facebook, Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati.

Ndryshe, dje ftesa kanë marrë edhe dy ish-ushtar të UÇK-së, përfshirë edhe deputetin e VV-së, Rexhep Selimin.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën me 1 Euro!