Dy hetues të Krimeve Ekonomike të Kosovës janë arrestuar sonte në një operacion të Inspektoratit Policor të Kosovës

Hetuesi i lartë, Lavdim Osmani, është kapur në vepër me 1,450 euro që dyshohet se i ka marrë ryshfet.Ndërsa, hetuesit tjetër, Lutfi Menxhiqi

i janë gjetur 9 mijë euro ‘cash’ dhe dy Kallashnikovë në shtëpi.Menxhiqi është hetuesi i dytë i arrestuar sonte nga IPK.

Ju pëlqen!

I pari, Lavdim Osmani, ishte arrestuar pak orë më herët nga Inspektorati Policor i Kosovës.

Arrestimin e Menxhiqit për KALLXO.com e ka konfirmuar drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj.

Lexo po ashtu:  Morali dylekësh i socialistit
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!