Edi Rama gjatë vizitës në Kosovë akuzon shtetin Serb për gjendjen në veri të Kosovës.

“Serbia duhet ta njoh Kosovën dhe të ndaloj manovrat teatrale ushtarake, përcjell MekuliPres

Lexo po ashtu:  Reagon Hysamedin Feraj: "Çlirimi i Veriut nga bandat serbe nis me çlirimin e Prishtinës prej bandave serbofile."
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!