Koha për t’u zgjuar, është emisioni i mëngjesit ë News24, që drejtohet nga gazetari Edvin Parruca. Përveç ritualit të transmetimit të titujve të parë të gazetave, Parruca, mirëpret edhe telefonata nga qytetarët, ku shprehin shqetësimet e tyre. Rasti i sotëm, ishte i një zotërie, i cili ishte mjaft i revoltuar nga drejtuesit e klasave politike në vend. E nisi me Bashën, ku sipas tij, ka vjedhur mijëra euro, por askush nuk mund ta dënojë, pasi në krah ka Metën e Ramën.

Pjesë nga biseda:

Qytetari: Basha ka vjedhur 650 mijë euro

Ju pëlqen!

Gazetari: Euro?Pak si shumë duken

Qytetari: Euro a lek, nuk e di unë. Mos i mbaj krah o Parruca se edhe ti pjesë e komunistëve je.

Jo i fyer nga fjalët e qytetarit gazetari ka vijuar bisedën me të, duke iu përgjigjur i qetë.

Lexo po ashtu:  Avokati Ngjela-Ramës: Pse s’u karantinuan shqiptarët e ardhur nga Italia, që sollën virusin në familjet e tyre?!
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!