I gjithë religjioni, miku im, ka evoluar nga mashtrimi, frika, lakmia, imagjinata dhe poezia.

– Edgar Allan Poe

Edgar Allan Poe (19 janar, 1809 – 7 tetor, 1849) ishte botues, shkrimtar dhe kritik letrar amerikan. Poe më së shumti është i njohur për poezi dhe tregimet e tij të shkurtëra. Ai në përgjithësi konsiderohet si njëri ndër figurat kryesore të romantizmit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën e pavarur “MekuliPress”

Lexo po ashtu:  Bislimi: Lista Serbe duhet të na dokumentojë që e njeh Kosovën, taksën do ta rishqyrtojmë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!