Për shkak të gabimeve njerëzore në përmbledhjen dhe transmetimin e rezultateve EBU sot me anë të një kumtese njoftoj publikun e gjerë se rezultatet e rradhitjes së listës në mbrëmjen e të shtunës që shkoi nuk ishin korrekte, gjë e cila nuk prek këngën fituese por vetëm rënditje e përfaqësueseve të shteteve.

Për audiencen shqiptare ky korrigjim do të jetë i këndshëm, ngase Shqipëria rradhitet para shtetit serbë, së paku në përfaqësimin artistik.

Listën e plotë mund ta shikoni në vegëzën vijuese.

https://eurovision.tv/story/ebu-issues-statement-on-eurovision-2019-grand-final-result

MekuliPress.com

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!