Një nënë që e zuri gjumë ndërsa po e ushqente me gji djalin e saj të porsalindur, u zgjua duke gjetur atë të vdekur në krahët e saj.

Laurie Woodruff, 30 vjeçare, kaloi vite duke fajësuar veten për vdekjen tragjike të djalit të saj Arthur, por ajo tani është pajtuar me fatin e saj dhe ka folur haptazi si një paralajmërim për prindërit që flenë me foshnjat e tyre, transmeton Klan Kosova.

Duke e përshkruar atë si ‘ditën më të tmerrshme’ tragjedia ndodhi në vitin 2015 kur nëna e lodhur, nga Chesterfield, Derbyshire, ra në gjumë duke e ushqyer Arthur gjatë natës.

Ju pëlqen!

Kur u zgjua në orët e para të mëngjesit, fëmija i saj ishte i pajetë dhe asgjë nuk mund të bëhej për të shpëtuar atë.

Në ditët në vijim, ajo kthehej në morgun e spitalit për të parë trupin e djalit të saj dhe prej asaj kohe ajo ka një apel për prindërit.

“Ishte dita më e tmerrshme dhe u ndjeva sikur po jetoja në një lloj makthi mizor. Asgjë nuk kishte më kuptim. Udhëtimi me autoambulancë rrugës për në spital ishte përvoja më e tmerrshme ndonjëherë. Ai atje u shpall i vdekur”.

“E dija se ai nuk jetonte më por prapë duhej të isha pranë tij”.

Ajo më tej tha se kurrë nuk do ta kapërcente vdekjen e Arthur por me kalimin e kohës ajo eci përpara dhe u pajtua me pikëllimin e saj.

Nëna në fjalë tashmë ka një djalë tjetër që quhet Henry dhe është dy vjeç

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!