E vetmja gjë që nuk ka zgjidhje është vdekja.
Gezoje jetën, sepse është shumë e shkurtër. 
Dhe mbaj mend: përpara se të diskutosh, merr frymë thellë; përpara se të flasësh, dëgjo; përpara se të kritikosh, analizo; përpara se të shkruash mendo; përpara se të lëndosh ndiej dhimbjen; përpara se të dorëzohesh lufto; përpara se të vdesësh, jeto!

– Shekspir /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress 

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!