Një studim në Britani ka marrë për bazë analizën e qeseve të plastikës duke i vendosur ato në tre kontekste të ndryshme.

Një prej tyre u gropos, një u hodh në det dhe një u la në ajër.

Për të parë se si do të reagonin ndaj tre gjendjeve ku ndodheshin dhe rezultoi se nuk ishin miqësore më natyrën në asnjë situatë.

Ju pëlqen!

Një qese e cila u nxorr nga uji pas 3 vitesh ishte ende në gjendje për t’u përdorur për pazar.
 /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress 

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.