Veteranja e UÇK’së, Shkëndije Hoda, ka treguar njërin prej rasteve më të rënda të përdhunimeve gjatë kohës së luftës në Kosovë.

Mbi 20 mijë gra janë dhunuar gjatë luftës në Kosovë, ndërsa drejtësia ende nuk është vënë në vend.

“E kemi një rast që nuk po mundemi me bindë familjen. Pos që e kanë dhunuar një grua. Forcat serbe e kanë detyruar edhe vëllanë që të kryejë përdhunim mbi motrën. Ata ende nuk guxojnë të shohin njëri-tjetrin”, ka thënë ajo në Dukagjini.

Ju pëlqen!

Këtu e keni rrëfimin e plotë:

Lexo po ashtu:  Miladin Popoviçin, themeluesin e PKSH-së, e vrau Organizata Shqiptare Irredentiste
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!