Pamjet nga India lanë shumë pa fjalë. Një grup njerëzish që filluan një ekspeditë në Rajasthan, vunë re një piton të madh katër metra të gjatë duke u përpjekur të nxirrte diçka nga ai.

Ishte një qen endacak që hëngri më herët dhe tash e volli – të tërë.

Gjarpërinjtë e bëjnë këtë kur ndiejnë se janë në rrezik ose kur janë në një situatë stresuese.

Pitonëve zakonisht iu nevojiten rreth gjysmë ore për të gëlltitur një kafshë të tillë.

Gjarpërinjtë gjithnjë e më shumë hanë qenë dhe kafshë shtëpiake, dhe krejt kjo me fajin e njerëzve.

Ata janë duke u afruar dhe më afër zonave të banuara, pasi  njerëzit kanë shkatërruar habitatin e tyre natyror. /kp/MekuliPress/ – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën e pavarur “MekuliPress”

*** VINI RE! Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon gazetën dhe kritikën tonë. Ndihmoje MekuliPress - Mbështete median e pavarur kombëtare.
Loading...
[wpedon id=16879]