Pamje ekskluzive të Stacionit të Policisë serbe në Prishtinë, të xhiruara në vitin 1999, dëshmojnë për dhunën serbe ndaj shqiptarëve të Kosovës.

Materialet i tregojnë pjesët e ndryshme të ndërtesës së stacionit, ku mund të shihen edhe gjëra si thika, shkopinj bejsbolli dhe mjete të forta, të cilat përdoreshin për torturimin dhe keqtrajtimin e të paraburgosurve shqiptarë.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!