Serbia ka blerë dy ditët e fundit armatim modern nga Kina. Nga të dhënat e deritanishme është mësuar se Aleksadar Vuçiq ka blerë nga Pekini një sistem të sofistikuar kundërajror.

Pas këtyre lajmeve, ka reaguar dhe analisti dhe njohësi i Ballkanit, Janush Bugajski.

Me një shënim në Twitter, Bugajski shkruan se Vuçiqi është udhëzuar nga Putini që të hapë një front të ri lufte në Ballkan, prandaj Kosova dhe Bosnja duhet të anëtarësohen sa më shpejt në NATO.

Lexo po ashtu:  Albin Kurti thirrje gjirokastritëve të votojnë Kreshnik Merxhanin: Shqipëria ka nevojë për zhvillim që sjell ndryshimin
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!