Qeveria e Kosovës sot mori vendim që të shfuqizohet vendimi i qeverisjes së kaluar për përfitimet e ish-zyrtarëve pas përfundimit të mandatit të tyre.

Në një vend të varfër si Kosova ky luks qeveritar është krejtësisht absurd dhe privilegj i panevojshëm.

Paraja publike duhet të ruhet dhe kjo fillon me zyrtarët qeveritar.

Lexo po ashtu:  Kosovë, o vend’ i famshëm i trimnis, Kosovë, o lule e bukur e Shqipnis! - Lexoje poezinë epike të Asdrenit
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!